Inwazja zombie z Bałtyku. Nadchodzi Apokawixa – nowy polski horror

Apokawixa - nadchodzi horror o zombie nad Bałtykiem
Baza filmów Filmy Newsy Premiery/zapowiedzi

W sieci znalazł się teaser filmu Apokawixa – nadchodzącego polskiego horroru o tematyce zombie.

Trzeba przyznać, że tego jeszcze w polskim kinie nie grali. Rodzimi twórcy parali się już wprawdzie horrorem, niektórzy domorośli reżyserzy podejmowali też próbę realizacji motywu zombie; mimo wszystko Xawery Żuławski zdecydowanie przeciera tu szlaki. Nadchodzi bowiem Apokawixa – pierwszy polski pełnometrażowy film z zombie w roli może nie głównej, ale wyraźnie istotnej. Zaprezentowany teaser nie mówi wprawdzie o tym wprost, lecz opis produkcji wskazuje na to, iż z inwazją zombie powiązane są… sinice:

„Czasem kac to nie najgorsze, co może ci się przydarzyć…

Apokawixa to historia grupy maturzystów, którzy – zmęczeni kolejnymi lockdownami – postanawiają zorganizować nad morzem „melanż życia”. Mimo niepokojąco wysokiego stężenia sinic w Bałtyku i przypadków dziwnych zakażeń początkowo wszystko idzie normalnie – plaża, taniec, seks, picie, miłosne uniesienia i rozczarowania. Z minuty na minutę całość jednak zaczyna wymykać się spod kontroli…”

Za reżyserię filmu odpowiedzialny jest Xawery Żuławski (Wojna polsko-ruska, Odwilż). Jest on także współautorem scenariusza, napisanego wraz z Krzysztofem Bernasiem oraz Maciejem Kazulą. Na kinowych ekranach w Apokawiksie pojawią się głównie przedstawiciele młodego pokolenia: Mikołaj Kubacki, Waleria Gorobets, Natalia Pitry, Alicja Wieniawa-Narkiewicz, Mariusz Urbaniec, Aleksander Kaleta, Mikołaj Matczak, Marta Stalmierska, Monika Mikołajczak i Oskar Wojciechowski. Mogą jednak liczyć na wsparcie bardziej doświadczonych aktorów; w produkcji zagrali także m.in. Sebastian Fabijański, Tomasz Kot, Cezary Pazura oraz Matylda Damięcka.

Premierę Apokawiksy wyznaczono na 7 października. Tytuł produkuje TVN Warner Bros. Discovery, zaś dystrybucją kinową zajmuje się Next Film. Zapewne w najbliższym czasie możemy liczyć na nieco więcej materiałów promocyjnych; jak na razie dostępny jest obiecany krótki teaser, który znajdziecie poniżej:

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie