Serial oparty na American McGee’s Alice w przygotowaniu. W projekcie m.in. scenarzysta X-Menów

główna bohaterka gry American McGee's Alice: Madness Returns
Filmy i seriale Newsy Premiery/zapowiedzi Seriale

Kultowa dla wielu gra American McGee’s Alice otrzyma serialową adaptację. W produkcję zaangażował się David Hayter.

Klasyczna już gra z 2000 roku zostanie teraz przeniesiona na mały ekran. Za serial odpowiada David Hayter, czyli scenarzysta związany m.in. z pierwszą filmową serią X-Men. W przypadku adaptacji Alicji nie tylko napisze scenariusz, ale obejmie także stanowisko producenta. Nie wiadomo jeszcze, jaka platforma otrzyma prawa do emisji serialu, ani kiedy odbędzie się premiera.

Hayter nie kryje swoje entuzjazmu w stosunku do serialu. W oświadczeniu przytoczonym przez The Hollywood Reporter podkreślił, jak bardzo cieszy się na przedstawienie historii z gier większej publiczności. Również sam twórca gry, American McGee, uznał, że umiejętności Haytera doskonale sprawdzą się przy adaptacji, co docenią także fani serii.

American McGee’s Alice to mroczna gra inspirowana powieścią Lewisa Carrolla Alicja w Krainie Czarów. Tytułowa Alicja musi przeżyć w wyimaginowanej Krainie Czarów, którą rządzi despotyczna Królowa Kier. Jej słudzy stale polują na Alicję; na szczęście bohaterka ma do dyspozycji cały szereg baśniowych broni. Gra po latach zyskała status kultowej; doczekała się również kontynuacji w postaci Alice: Madness Returns z 2011 roku. Obecnie w przygotowaniu jest trzecia część serii zatytułowana Alice: Asylum.

Serial oczywiście nawiąże do przedstawionych tu wydarzeń. Jego akcja ma się rozpocząć, gdy Alicja powraca z Krainy Czarów i odkrywa, że jako jedyna przeżyła pożar domu, w którym zginęli jej rodzice. Po traumatycznych przejściach trafia do szpitala, a następnie przenosi się z powrotem do Krainy Czarów. Tym razem jednak nie jest to przyjazny teren, a sama bohaterka będzie musiała walczyć o przetrwanie – i uwolnienie się od wpływu Krainy.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia