AMD chwali się nową kartą – tak będzie wyglądać Radeon RX 6000

AMD zaprezentowało wygląd swojej nowej karty graficznej – RX 6000. Firma zdecydowała się także na dość nietuzinkową prezentację w… Fortnite.

Niedawna prezentacja najnowszych kart graficznych od NVIDIA wywołała ogromne zamieszanie wśród miłośników pecetów. Karty o równie pokaźnej wydajności i cenach naprawdę robią wrażenie i wiele osób zaczęło oczekiwać ruchu konkurencji “zielonych”

AMD nie pozostało zbyt długo dłużne i właśnie pochwaliło się wyglądem jednego ze swoich nadchodzących podzespołów. Karta graficzna Radeon RX 6000 bazuje na architekturze RDNA 2 i posiada 8 pinowe złącze zasilania. Uwagę przykuwają też trzy wentylatory, które mogą sugerować, że mamy do czynienia z modelem osiągającym wyższe temperatury, a co za tym idzie – z wyższej wydajnościowej i cenowej.

Poniżej możecie zobaczyć jak RX 6000 prezentuje się od strony wizualnej.

AMD poza samym renderem udostępniło także możliwość lepszego zapoznania się z bryłą karty poprzez grę Fortnite. Aby przyjrzeć się urządzeniu z bliska musimy wejść do specjalnej sesji utworzonej przez producenta, gdzie znajduje się ogromny model 3D Radeona RX 6000. Jeśli nie macie takiej możliwości, to poniżej znajdziecie wideo z gry.

Przyznam, że wersja referencyjna karty zrobiła na mnie dobre wrażenie. Martwi mnie jedynie jej rozmiar, który choć nie został ujawniony, to z pewnością będzie odbiegał od standardowego.

Prezentacja całej serii nowych urządzeń od AMD ma odbyć się w październiku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: