AMD chwali się nową kartą – tak będzie wyglądać Radeon RX 6000

0 komentarzy

AMD zaprezentowało wygląd swojej nowej karty graficznej – RX 6000. Firma zdecydowała się także na dość nietuzinkową prezentację w… Fortnite.

Niedawna prezentacja najnowszych kart graficznych od NVIDIA wywołała ogromne zamieszanie wśród miłośników pecetów. Karty o równie pokaźnej wydajności i cenach naprawdę robią wrażenie i wiele osób zaczęło oczekiwać ruchu konkurencji „zielonych”

AMD nie pozostało zbyt długo dłużne i właśnie pochwaliło się wyglądem jednego ze swoich nadchodzących podzespołów. Karta graficzna Radeon RX 6000 bazuje na architekturze RDNA 2 i posiada 8 pinowe złącze zasilania. Uwagę przykuwają też trzy wentylatory, które mogą sugerować, że mamy do czynienia z modelem osiągającym wyższe temperatury, a co za tym idzie – z wyższej wydajnościowej i cenowej.

Poniżej możecie zobaczyć jak RX 6000 prezentuje się od strony wizualnej.

AMD poza samym renderem udostępniło także możliwość lepszego zapoznania się z bryłą karty poprzez grę Fortnite. Aby przyjrzeć się urządzeniu z bliska musimy wejść do specjalnej sesji utworzonej przez producenta, gdzie znajduje się ogromny model 3D Radeona RX 6000. Jeśli nie macie takiej możliwości, to poniżej znajdziecie wideo z gry.

Przyznam, że wersja referencyjna karty zrobiła na mnie dobre wrażenie. Martwi mnie jedynie jej rozmiar, który choć nie został ujawniony, to z pewnością będzie odbiegał od standardowego.

Prezentacja całej serii nowych urządzeń od AMD ma odbyć się w październiku.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się