Lokowanie produktu przy pomocy CGI. Amazon testuje rozwiązanie w swoich serialach

Amazon Prime Video
Newsy Technologie

Amazon testuje aktualnie nową technologię, dzięki której w filmach i serialach dostępnych na Prime Video będzie można umieścić wybrany produkt za pomocą animacji komputerowej.

W branży stale poszukuje się nowych rozwiązań usprawniających sprzedaż powierzchni reklamowych. Czy to billbordy przedstawione w grach, czy subskrypcja Netfliksa proponująca seans z reklamami – pomysłów jest wiele, lecz nie wszystkie się sprawdzają. Niedawno z nową koncepcją wyszedł Amazon; seriale Prime Originals będą mogły wkrótce stosować lokowanie produktu za sprawą CGI. Spółka prowadzi bowiem testy systemu Virtual Product Placement, który umożliwia umieszczenie przedmiotu w nakręconym już i gotowym video. Zaprezentowanym podczas targów NewFronts rozwiązaniem szczególnie zachwycony wydawał się Henrik Bastin, producent wykonawczy serialu Bosch: Legacy:

„Dzięki temu można nakręcić serial bez myślenia o tym wszystkim, co jest niezbędne przy tradycyjnym lokowaniu. Zamiast tego można usiąść przy ostatecznej wersji i zobaczyć, gdzie produkt gładko i naturalnie wpasuje się w historię.”

Testy wprowadzono jak na razie w następujących tytułach z Amazon Prime Video: Jack Ryan, Bosch: Legacy, Projektanci jutra, a także Leverage: Redemption. Jeśli obecne testy się powiodą, zapewne większa liczba twórców postanowi wpleść w ten sposób reklamy do swoich produkcji. Jak na razie nie wiadomo jednak, do kiedy potrwa pierwszy etap testowania nowej technologii.

Amazon nie zdradził, jakie spółki zdecydowały się wypróbować nowe rozwiązanie. Podano jedynie wyniki jednej z film. Zanotowano tam, że rozpoznawalność marki wzrosła o 6,9%, zaś chęć zakupy ich towarów – o 14,7%. Wygląda więc na to, że taka metoda lokowania produktów rzeczywiście działa i może przynosić szybkie efekty. Przykład możecie zobaczyć poniżej – paczki z cukierkami zostały wklejone komputerowo:

Co sądzicie o takim pomyśle na reklamę?

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie