Amazon pokazuje moc własnego silnika graficznego

Tak będą wyglądać gry, które powstają na podstawie silnika Lumberyard od Amazona.

W trakcie GDC 2017 Amazon zaprezentował nam dwa interesujące materiały wideo, które pokazują silnik graficzny stworzony przez tego giganta e-commerce. Amazon opisuje go jako darmowy silnik graficzny przeznaczony dla produkcji typu AAA. Zintegrowany jest z AWS Cloud oraz Twitchem i jak zapewnia producent, pozwala na tworzenie naprawdę kreatywnych wizji wirtualnego świata.

Pierwsze wideo techniczne nazywa się Lost i pokazuje kilka opcji pokazywania elementów fizyki oraz dynamicznych zmian środowiskowych. Natomiast na drugim o nazwie Bistro, możecie zobaczyć jak prezentuje się otoczenie klimatycznego lokalu.


Zerknijcie na wideo poniżej i dajcie znać, czy Waszym zdaniem pokaz graficzny robi dobre wrażenie.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

  • Iway

    Jak na darmowy silnik, to Amazon całkiem ładnie go zrobił, ale do produkcji AAA to brakuje mu sporo. Zważywszy na pewne niedociągnięcia tekstur, których się dopatrzyłem, brak tesselacji, czy chociażby słaba jakość tekstur powierzchni i odbić (np. kieliszki i odbicia na drugim filmiku, czy chociażby kij do piwa)

    Dzisiaj produkcje AAA pokazują nam często niemal realistyczną grafikę patrząc na chociażby Horizon Zero Dawn po downgradzi’e. Mimo, że obniżyli poziom grafiki, to ta wygląda co najmniej świetnie.

    Ale gdy powstanie więcej takich silników, to myślę, że początkujące firmy mogą stworzyć naprawdę ładną grę, ale oczywiście popartą odpowiednią fabułą, bo grafika może i jest istotna, ale bez fabuły to tylko skorupa i nic ponadto.

31 Shares
Share31
+1
Tweet