Ktoś chętny na powrót legendarnego horroru? Alone in the Dark może doczekać się nowej gry

Alone in the Dark może powrócić. Tajemnicza sugestia insidera
Newsy PC PS5 Xbox Series

Insider The Snitch napisał tajemniczego tweeta, który wielu graczy wiąże z Alone in the Dark. Jest spora szansa na to, że legendarny horror wróci.

Alone in the Dark umarło jeszcze zanim na świat wyszła abominacja w postaci Illumination. Kooperacyjna strzelanka z 2015 roku okazała się potworkiem, który skutecznie umieścił serię w koszu “zapomniane i upadłe serie”. Chciałbym napisać “do czasu” i się przy tym nie pomylić.

The Snitch to znany leaker, który wielokrotnie dawał znać, że w kwestii niezapowiedzianych (i zapowiedzianych) gier wie naprawdę sporo. Niedawno opublikował na Twitterze krótką wiadomość, która raczej nie mówi nam zbyt wiele.

Strach przed ciemnością jest tym, co utrzymuje większość z nas przy życiu.

– napisał na Twitterze The Snitch

Co to w ogóle oznacza? Czy The Snitch przestaje “wyciekać” gry i zaczyna interesować się okultyzmem? Otóż nie – to cytat pochodzący z filmu Alone in the Dark z 2005 roku. Tak, chodzi dokładnie o ten sam co najwyżej “średni” obraz w reżyserii Uwe Bolla. The Snitch lubi sobie czasami pożartować, więc istnieje spora szansa, że tajemnicza wiadomość faktycznie powiązana jest z Alone in the Dark i seria powróci. Zresztą, to samo uważa wielu internautów na forum ResetEra.

Wśród innych typów przewijał się Silent Hill czy Alan Wake 2, ale jest jeszcze jedna rzecz wskazująca na możliwy powrót właśnie tej kultowej marki horrorów. Otóż 12 sierpnia odbędzie się pokaz nowych gier THQ Nordic. Firma ta przejęła prawa do marki AitD w 2018 roku, gdy wykupiła je od Atari. Także szansa na remake albo nową część jest większa, niż dotychczas.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie