Jak fani są w stanie podrasować grafikę w niezapomnianych hitach?

Bioshock i Deus Ex: Bunt Ludzkości oparte na silniku graficznym Unreal Engine 4 prezentują się wybornie.

Oprawa wizualna onieśmiela i z całą pewnością niejedna osoba marzyłaby o tym by na rynek trafiły gry wsparte na nowej technologii. Pierwszy z nich przedstawia klimatyczną lokację wyjętą z Rapture, zaskakującą ogromną ilością szczegółów. Efekty świetlne i wygląd  Big Dadyego to kawał dobrej roboty, nietrudno sobie wyobrazić jak wizualnie zachwycałoby podwodne miasto gdyby udało się je odtworzyć na nowo.

Słowa uznania należą się również pieczołowicie zaprojektowanemu wnętrzu, pochodzącemu z Deus Ex: Bunt Ludzkości. Jeśli tak ma się prezentować przyszłość gier w kontekście szaty graficznej, to czym prędzej należy zacząć finansować wehikuł czasu.


Unreal Engine 4 został udostępniony przez Epic Games każdej zainteresowanej osobie za równowartość 19 dolarów na miesiąc. Technologia jest przystosowana zarówno do możliwości komputerów jak i urządzeń przenośnych.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

5 Shares
Share5
+1
Tweet