Polski film hitem na Netfliksie. Za duży na bajki zachwycił widzów w 38 krajach

Za duży na bajki hitem Netfliksa. Polski film najpopularniejszy na świecie
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Jedna z polskich nowości na Netfliksie została szeroko doceniona za granicą. Za duży na bajki znalazł się w TOP 10 filmów nieanglojęzycznych.

Co więcej – na pierwszym miejscu. Produkcję oglądano łącznie ponad 10 mln godzin, co nie jest może rekordem, ale i tak stanowi doskonały wynik. Tytuł znalazł się w TOP 10 w łącznie 38 różnych krajach, m.in. w Boliwii, Argentynie, Kenii, Portugalii, Wenezueli czy Słowenii. To także aktualny numer 1 w Polsce; światowy hit anglojęzyczny, czyli Gray Man, trafił u nas na drugie miejsce.

Za duży na bajki to adaptacja powieści Agnieszki Dąbrowskiej i tegoroczna polska premiera kinowa, wyraźnie podbijająca również świat streamingu. Film opowiada o Waldku, młodym graczu, który chce wziąć udział w nadchodzącym turnieju ulubionej gry. Choć do tej pory dla pasji zrobiłby wszystko, dziś musi przemyśleć swoje wybory – a skłaniają go do tego choroba matki, a także ekscentryczna ciotka, która tymczasowo przejmuje nad nim opiekę. Metody krewnej nie przypadają chłopcu do gustu, lecz okazuje się, że będą w stanie zmienić coś w jego życiu.

W głównej roli zobaczymy debiutującego na ekranach Macieja Karasia. Oprócz niego w produkcji zagrali m.in. Dorota Kolak, Karolina Gruszka, Andrzej Grabowski, Amelia Fijałkowska oraz Patryk Siemek. Film można było w marcu zobaczyć w kinach, dziś natomiast jest dostępny na wspomnianym już Netfliksie.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie