YouTube planuje przejąć serwis Twitch

W internecie huczy od pogłosek dotyczących wykupienia serwisu do transmitowania gier.

O transakcji pisał serwis Variety, który powołuje się na rzekomo sprawdzone informacje. Przedsięwzięcie miałoby kosztować ponad miliard dolarów. Należy pamiętać, że w posiadaniu portalu YouTube jest firma Google, jak widać korporacja stawia sobie nowe cele, wchłaniając kolejne przedsiębiorstwa.

Decyzja Google nie powinna dziwić, wszakże Twitch cieszył się przez kilka ostatnich lat ogromną popularnością. W 2012 roku serwis odwiedziło około 20 milionów osób. Zarabia on przede wszystkim na reklamach oraz subskrypcjach internautów.

Jedynym problemem stającym na drodze do transakcji, może być prawo. Przepisy nie pozwalają bowiem na to by przejmować konkurencyjne firmy. Zapisy chronią tym samym przed monopolem. Mogłoby się bowiem okazać, że Google zostałoby jedynym liczącym się na rynku graczem, co niekoniecznie przysłużyłoby się użytkownikom sieci. Do końca tego tygodnia wszystkie wątpliwości związane z transakcją powinny zostać rozwiane.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: