YouTube wprowadzi ograniczenia jakości wideo, by odciążyć internet

W związku z przeładowaniem serwerów największy serwis na świecie obniży domyślną jakość materiałów wideo. Filmy na YouTube mają być wyświetlane w Standard Definition.

Obecna sytuacja w Europie i na świecie zmusza ludzi do pozostawania w domu, gdzie korzystają z internetu, wykonując zdalną pracę lub uprzyjemniając sobie czas. To prowadzi do przeciążenia serwerów i spowolnienia internetu. Kilka godzin temu informowaliśmy o decyzji Netfliksa, który ma na 30 dni obniżyć jakość streamowanego wideo. To samo czeka filmy na YouTube.

“Przez cały czas prowadzimy rozmowy z organami nadzorczymi (takimi jak Ofcom) i operatorami sieci w całej Europie – i postanowiliśmy tymczasowo obniżyć transmisję w Europie i Wielkiej Brytanii do domyślnego formatu Standard Definition. To zminimalizuje nacisk na system, zapewniając jednocześnie dobre wrażenia widzom”, napisali przedstawiciele YouTube w oświadczeniu. Standard Definition to jakość nieprzekraczająca 720p.

Nie wiadomo, kiedy decyzja władz serwisu wejdzie w życie – ani tym bardziej, jaki będzie czas trwania restrykcji.

Zarówno na decyzję YouTube’a, jak i Netfliksa wpłynęło zalecenie europejskiego komisarza ds. rynku wewnętrznego Thierry’ego Bretona. Pojawiają się też apele, by internauci w miarę możliwości ograniczyli oglądanie filmów w jakości HD, gdy nie jest to konieczne.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: