Netflix obniży jakość wideo na 30 dni, by odciążyć europejskie serwery

Netflix ma w najbliższych tygodniach obniżyć jakość streamingu. To reakcja na obecną sytuację, która powoduje znaczne przeciążenie serwerów w obrębie Europy.

W związku z pandemią miliony ludzi używają teraz internetu do pracy zdalnej i rozrywki. Sieci przeżywają oblężenie, co grozi ich przeładowaniem. Sytuację ma nieco poprawić decyzja Netfliksa, który na 30 dni obniży jakość streamowanego wideo. Dzięki temu ilość danych zużywanych na oglądanie filmów w sieci ma spaść o 25 procent.

Na razie nie wiemy, jak polityka Netfliksa wpłynie na jakość jego usług. Nie wiadomo też, w jaki sposób platforma zrekompensuje koszty osobom, które wykupiły droższy pakiet, chcąc oglądać wideo w najwyższej jakości.

Na decyzję Netfliksa miało wpływ zalecenie europejskiego komisarza ds. rynku wewnętrznego Thierry’ego Bretona, który uważa, że istnieje obecnie poważne ryzyko przeciążenia internetu, co może prowadzić nawet do jego wyłączenia. A chyba nikt z nas nie chciałby, by doszło do takiej sytuacji. W związku z tym w sieci pojawiają się apele, by w miarę możliwości ograniczyć oglądanie filmów w jakości HD, gdy nie jest to konieczne. Możliwe, że w ślady Netfliksa pójdą również inne platformy, takie jak Disney+ czy HBO Go.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: