Xbox Series S będą szybsze. Microsoft poprawia działanie konsoli

Xbox Series S będą szybsze. Nadchodząca aktualizacji pomoże wydajności
Newsy Xbox Series

Deweloperzy pracujący nad grami na Xbox Series S dostali nową wersję software’u sprzętu. Microsoft przyłożył się i ulepsza optymalizację graficzną.

Xbox Series S od samego początku nie jawił się jako sprzęt „w pełni next-genowy”, a tańszy zamiennik Xbox Series X pozwalający na ogrywanie nowych tytułów. Oczywiście wraz z niższą ceną idzie nieco gorsza wydajność i mniej graficznych „fajerwerków”. Niemniej konsola i tak okazała się wielkim hitem. Fani Xbox Game Pass mogą w końcu za niewielkie stosunkowo pieniądze ogrywać cały dostępny katalog.

Microsoft jednak nie zamierza się obijać i cały czas ulepsza sprzęt. Tym razem do sieci trafił filmik przeznaczony dla twórców gier wideo. Dostali oni bowiem nową wersję software’u sprzętu, która oferuje większą płynność. Wchodząc w nieco większe szczegóły, deweloperzy mają mieć teraz większą kontrolę nad pamięcią graficzną. To z kolei może przełożyć się na większą płynność.

Microsoft zwolnił „setki megabajtów dodatkowej pamięci na Xbox Series S”. W wideo słyszmy, że firma zajęła się problemem, w którym „graficzne adresy wirtualne były przydzielane znacznie wolniej niż niegraficzne adresy wirtualne”.

Nowa aktualizacja pakietu Game Development Kit (GDK) ulepsza również wydajność alokacji graficznej. Teoretycznie może to przełożyć się na lepsze zarządzanie pamięcią przez gry wideo. To z kolei ma potencjał wpłynąć pozytywnie na wydajność. Te usprawnienia dotyczą nie tylko XSS, ale również i Xbox Series X.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie