Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Xbox Game Pass nie podrożeje. Phil Spencer uspokaja

Phil Spencer potwierdził, że Microsoft nie planuje zmienić ceny Xbox Game Pass. Usługa spełnia oczekiwania biznesowe w swojej obecnej formie i cenie.

Game Pass od Microsoftu to prawdziwa gratka dla fanów gier wideo. Niska cena usługi i bardzo bogata, a do tego różnorodna biblioteka skusiły już wiele osób, a liczba odbiorców stale rośnie.

Jest jednak coś, co nie daje graczom spokoju. Cena Game Passa uległa powiększeniu po wyjściu usługi z wersji beta. Niektórzy martwią się, że sytuacja ponowi się w przyszłości. Phil Spencer postanowił zdementować te plotki w podcaście DroppedFrames.

Będę szczery, jest paru deweloperów, którzy mają obawy. (…). Rozmawiam z nimi i pytają jakie są nasze długoterminowe plany. Wiecie, mamy pytania w stylu „Hej, czy to tylko sposób na zdobycie sporej grupy graczy i podniesienie ceny usługi?”. Mówię, że nic takiego nie planujemy. Podoba nam się aktualna wartość Game Passa i z biznesowego punktu widzenia jest bardzo dobrze wyważona.

~Phil Spencer

Odpowiedź Spencera nie jest specjalnie dużym zaskoczeniem. Xbox Game Pass przynosi zapewne ogrom zysków i nic dziwnego, że Microsoft jest zadowolony z obecnego stanu usługi. To właśnie szeroka dostępność i przystępna cena zadecydowały o sukcesie abonamentu, więc zmiana stanu rzeczy mogłaby odbić się na popularności XGP.

Listę gier dostępnych w najnowszej aktualizacji Game Passa znajdziecie w tym miejscu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się