Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Xbox Game Pass nie zmienia nazwy. Microsoft żartuje z zamieszania

Od kilku dni w internecie krążą pogłoski, że Microsoft skraca nazwę usługi Xbox Game Pass. Okazuje się jednak, że chodziło tu wyłącznie o odświeżenie logo.

Niedawno informowaliśmy o tym, że Microsoft najpewniej wprowadzi zmiany z nazewnictwie swojej usługi. Teraz producent dementuje te pogłoski: nazwa Xbox Game Pass pozostaje – w tej kwestii nikt nic nie zmienia. Całe zamieszanie jest spowodowane tym, że zamiast słowa „Xbox” w symbolu graficznym usługi postanowiono wstawić logo konsoli – następstwem czego rzeczywiście wygląda to tak, jakby z nazwy wyleciało pierwsze słowo.

Przedstawiciele Xboksa uznali te kontrowersje za świetny punkt wyjścia do śmieszkowania – poniżej możecie podziwiać ich kreatywność. Czytamy między innymi, że po zmianie logo nazwa jest bardziej kompaktowa, dzięki czemu zrobienie sobie tatuażu z Xbox Game Pass kosztuje mniej, a i wydrukowanie znaczka zużywa mniej tuszu.

Początki usługi sięgają 2017 roku. Jej subskrypcja daje dostęp do obszernej biblioteki gier, która jest na bieżąco aktualizowana. W produkcje dostępne w ramach XGP możemy grać tak długo, jak trwa abonament – a gdy chcemy mieć dany tytuł na zawsze, istnieje możliwość wykupienia go po promocyjnej cenie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się