Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Xbox Game Pass na PlayStation i Switcha? Phil Spencer jest otwarty na propozycje

Phil Spencer jest otwarty na udostępnianie Xbox Game Pass na kolejnych platformach. Szef Xbox chce poszerzać dostępność sztandarowej usługi.

Xbox Game Pass dociera do coraz większej ilości użytkowników i stale wzbogaca się o nowe gry. Co ciekawe, Microsoft ma bardzo ambitne plany na dalszy rozwój usługi.

Phil Spencer wypowiedział się na temat dalszej ekspansji abonamentu na inne platformy. Fragment o Game Pass pojawił się w wywiadzie dla GameReactor.

Myślę, że dla nas wszystkich priorytetem jest docieranie do coraz większej liczby graczy. Najpierw dotarliśmy na PC po Xboxie, ponieważ na komputerach gra tak wielu graczy, którzy nie posiadają Xboxa. Następnie weszliśmy na platformy mobilne, bo na świecie jest miliard graczy korzystających z Androida. To więcej niż na jakiejkolwiek konsoli. Nadal planujemy trafić na iOS, na pewno w jakiś sposób tam dotrzemy. Wciąż pracujemy nad technologią streamowania gier na PC (…). Kocham Switcha, kocham PlayStation i szczerze myślę, że zrobili świetną robotę dla całej branży gier wideo. Nie jesteśmy pewni, czy znajdziemy tam większe grono użytkowników, ale jesteśmy otwarci na rozmowy.

~Phil Spencer

Spencer zdradził więc bardzo ciekawe, może nawet przełomowe informacje. Jeśli Microsoft nie wyklucza pojawienia się XGP na innych niż Xbox konsolach, to przyszła generacja może być całkiem interesującym poletkiem do współpracy dla producentów.

Zobaczymy, czy Sony i Nintendo rozważą ewentualne wprowadzenie Game Passa na swoich platformach. Jest to raczej mało prawdopodobne, ale w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się