Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Xbox Game Pass trafi na iOS. Microsoft ma sprytny plan na wprowadzenie usługi

Xbox Game Pass najprawdopodobniej już niedługo pojawi się na iOS. Phil Spencer ma pomysł na to, jak obejść obostrzenia Apple.

O obecności Game Passa na sprzęcie Apple mówi się już od dłuższego czasu. Nareszcie dostaliśmy niemal pewne potwierdzenie planów Microsoftu.

Jak donosi Business Insider, Phil Spencer miał ogłosić na spotkaniu z pracownikami swój pomysł na obejście zakazów Apple. Dodatkowo szef Xboxa stwierdził jednoznacznie, że Game Pass z pewnością dotrze na iOS.

Rozwiązanie problemu jest dość proste. Microsoft planuje stworzyć specjalną, przeglądarkową wersję usługi, co pozwoli na obejście certyfikacji Apple. Plan miałby zostać zrealizowany jeszcze w 2021 roku.

Dla kontekstu dodam, że gigant z Cupertino zabrania umieszczania w App Store jakichkolwiek usług streamingowych. Wynika to z faktu, że firma nie byłaby w stanie odpowiednio weryfikować wszystkich treści. Na podobne rozwiązanie zdecydowało się Amazon, które wprowadzi na iOS swoją platformę do gry w chmurze, Lunę, w identyczny sposób.

Na tym nie skończy się poszerzanie usługi Xbox Game Pass. Możliwość gry w chmurze za pomocą abonamentu ma zadebiutować również na komputerach z Windows 10 w nadchodzącym roku.

Jak widać Microsoft jest bardzo zdeterminowany, aby dotrzeć do jak największej ilości graczy. Game Pass przyciąga do siebie prawdziwe tłumy chętnych i nic dziwnego, że firma nie zamierza hamować jego rozwoju.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się