Wystartowały testy alpha gry Fortnite

Chociaż twórcy z Epic Games nie silili się na oryginalność umieszczając w roli mięsa armatniego zombie, to tytuł zapowiada się ciekawie.

Produkcja bowiem w dużej mierze ma bazować na rozwiązaniach znanych z gry Minecraft, jednocześnie będąc oparta na modelu free to play. W ciągu dnia będziemy więc zbierać surowce, budować umocnienia i zwiedzać lokacje w celu odnalezienia użytecznych materiałów. Noc natomiast skupiać się będzie na toczeniu pojedynków z całą gamą różnorodnych maszkar (nie zabraknie także bossów).

Pojawi się możliwość ulepszania broni i rozwijania naszej postaci, co sugeruje obecność elementów charakterystycznych dla RPG. Przydatne ma okazać się także zakładanie pułapek. Gra została zaprojektowana z myślą o komputerach klasy PC i nie dysponujemy żadnymi informacjami na temat ewentualnych wersji konsolowych.

Premiera nie została dokładnie ustalona. Zainteresowani mogą zapisać się do wspomnianej wersji aplha, na oficjalnej stronie gry.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.