Właściciele handheldów firmy Sony poczują co to strach. Dwie części kultowej serii od Konami zmierzają na PS Vitę

Mowa mianowicie o Silent Hill: Origins oraz Silent Hill: Shattered Memories.

Pierwsza odsłona Cichego Wzgórza powstała jeszcze za czasów pierwszego PlayStation, rewolucjonizując podejście do horrorów. Produkcji towarzyszył bowiem klimat zaszczucia i wyalienowania, a niejednemu graczowi skąpene we mgle miasto śniło się po nocach.

Nic dziwnego, że Konami zdając sobie sprawę z siły marki decyduje się na odcinanie kuponów. Firma stworzy dwie konwersje gier, które zdążyły się już ukazać na PS2 i PSP. Cena każdej z nich została ustalona na około 41 zł, przy czym data premiery nie jest jeszcze znana. Wiemy natomiast, ze produkcje będziemy mogli nabyć jedynie za pośrednictwem dystrybucji cyfrowej.


Silent Hill: Origins ukazało się na rynku w roku 2007, wcielaliśmy się w niej w Travisa Grady, będącego kierowcą ciężarówki. Naszym zadaniem będzie opuścić miasto pełne niebezpieczeństw, w którym odżywają wszystkie najgłębiej skrywane koszmary. Gra nie była zbyt innowacyjna, bazując na dobrze sprawdzonych rozwiązaniach.

Silent Hill: Shattered Memories (2009 rok) natomiast przyniósł powiew świeżości, zaskakując kilkoma nowatorskimi rozwiązaniami. Zastosowano tu chociażby test osobowościowy. Odpowiadając na określone pytania w trakcie wywiadu psychologicznego wpływaliśmy na rozwój fabuły. Zrezygnowano także z możliwości toczenia walk z przeciwnikami, aby przetrwać musieliśmy więc wielokrotnie ratować się ucieczką.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

2 Shares
Share2
+1
Tweet