Wieloryb już po pokazie w Wenecji. Sześciominutowe owacje i wzruszony Brendan Fraser

Wieloryb - film zachwycił na pierwszym pokazie w Wenecji
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Brendan Fraser wrócił w doskonałym stylu. Film Wieloryb już zachwyca na pokazach – w Wenecji zakończył się sześciominutową owacją na stojąco.

Po niemal dziesięcioletniej przerwie w graniu głównych ról Brendan Fraser wcielił się w chorobliwie otyłego Charliego, który próbuje na nowo nawiązać kontakty z nastoletnią córką. Nowy film Darrena Aronofskiego miał niedawno światową premierę podczas festiwalu w Wenecji, a publiczność przyjęła produkcję doskonale. Pokaz zakończył się sześciominutową owacją na stojąco, która wywarła na odtwórcy głównej roli ogromne wrażenie; Fraser nie krył łez wzruszenia i pod wpływem emocji zdecydował się jednak pozostać na sali, choć chwilę wcześniej próbował ją opuścić.

Produkcja opowiada o wspomnianym już Charliem (Brendan Fraser), mężczyźnie, który po latach próbuje naprawić błędy przeszłości. Gdy umiera jego partner, Charlie decyduje się nawiązać kontakt z Ellie (Sadie Sink), córką z dawnego małżeństwa. Dziewczyna jest już nastolatką, a w jej sercu pozostała niezabliźniona rana wywołana opuszczeniem przez ojca.

Film Wieloryb nakręcił Darren Aronofsky według opartego na sztuce teatralnej scenariusza napisanego przez Samuela D. Huntera. Oprócz Brendana Frasera na ekranach pojawią się też Samantha Morton, Ty Simpkins, Sadie Sink oraz Hong Chau. Jak na razie niestety nic nie wiadomo na temat premiery filmu w polskich kinach.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia