Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka z premierą jeszcze w tym roku

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka z premierą jeszcze w tym roku
Newsy PC

Ekipa odpowiedzialna za projekt Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka pracuje obecnie nad różnymi wersjami językowymi swojego moda/dodatku. Jednocześnie warto podkreślić, że polska premiera nadal jest planowana na ten rok.

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka to zwieńczenie historii Geralta przedstawionej w grach od CD Projekt RED. Jest to projekt fanowski, powstający na silniku Wiedźmina 2, który skupi się na przedstawieniu wesela białowłosego zabijaki z Yennefer.

Twórcy moda/dodatku Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka pokazali w lipcu gameplay, który jeszcze raz przypominamy poniżej. Teraz trwa polerowanie kodu i wykończeniówka. Projekt odbił się tak szerokim echem w sieci, że na polskiej wersji się nie skończy. Ostatnio ogłoszono, że powstaje czeska wersja językowa pod uroczo brzmiącą nazwą Zaklínač: Bílý vlk odchází. Co ciekawe, nad tłumaczeniem pracuje sam Filip Aleth Ženíšek.

Jest pełnoetatowym menadżerem lokalizacji i nadzorował czeską wersję Wiedźmina 3: Dziki Gon oraz Wiedźmina 2: Zabójcy Królów. Jest również profesjonalnym tłumaczem gier wideo i przełożył zdecydowaną większość Dzikiego Gonu oraz całość Serc z Kamienia i Krwi i Wina – czytamy na stronie Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka.

Jak zatem widać, pełen profesjonalizm.

To już rok od wzruszającego filmiku z Wiedźminem od CD Projekt RED

Jeszcze raz przypominamy, że Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka nie będzie uzupełniony o dubbing, lecz tylko napisy. Twórcy projektu podtrzymują w najnowszym wpisie na Facebooku (z początku września), że polska wersja moda/dodatku nadal jest planowana na 2018 rok.

Ponizszy gameplay przedstawia mniej więcej jedną czwartą wieczoru kawalerskiego Geralta z Rivii. To wciąż wczesna wersja beta, jednakże nie przewidujemy większych zmian, skupiamy się przede wszystkim na naprawianiu bugów – podkreślał zespół pracujący nad projektem jeszcze w lipcu tego roku.

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka na miarę Serc z Kamienia

Autorzy ostatniej przygody Geralta przekazali za pośrednictwem Facebooka, że czas gry Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka będzie naprawdę przyzwoity. Jeszcze we wrześniu zeszłego roku twórcy przewidywali, że przejście wszystkiego zajmie nam spokojnie 5 godzin, a może więcej. Teraz dano nam do zrozumienia, że otrzymamy naprawdę duży kawał rozgrywki. Zakładamy, że zbliżymy się czasowo do Serc z Kamienia – czytamy na Facebooku.

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka – dubbing

Autorzy projektu jeszcze raz przypominają, że nie mają funduszy na tak kosztowny zabieg, jakim jest profesjonalne podłożenie głosów pod bohaterów. Temat wygląda tutaj na zamknięty.

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka ładniejszy niż Wiedźmin 2

Przypominamy, że choć Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka przedstawia historię, która wydarzy się po Wiedźminie 3 wraz z wszystkimi dodatkami, to jest tworzony na silniku Wiedźmina 2. Powód jest prosty – trzecia część nie posiada odpowiednich narzędzi modderskich by tworzyć własne lokacje i zadania.

Możemy jednak spodziewać w Pożegnaniu Białego Wilka lepszych doznać wizualnych niż w podstawowym Wiedźminie 2. Na pytanie fana “W jakim stopniu przebudowaliście podstawową grafikę Wiedźmina 2 ?” autorzy projektu odpowiadają: W dużym stopniu, z Wiedźmina 2 zostało bardzo niewiele.

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka będzie modem do Wiedźmina 2, który pobierzemy za darmo. Nie liczcie też, że mod/dodatek pojawi się na konsolach. Niestety, nasza modyfikacja będzie dostępna tylko na PC. Nie mamy żadnych możliwości, żeby stworzyć naszą przygodę na konsole – podkreśla ekipa odpowiedzialna za projekt.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie