Wiedźmin Netflix’a to już „najpopularniejszy serial na świecie”

WIedźmin Netflix miecz
Filmy i seriale Newsy

Historia Białego Wilka, którą zafundował nam Netflix w serialu Wiedźmin, wygrała nawet starcie z tak wielką marką jak Star Wars – twierdzą eksperci z firmy Parrot Analytics.

O tym, że Wiedźmin Netflix’a radzi sobie bardzo dobrze, możemy czytać na różnych portach od kilku dni. Lecz żeby aż tak? Chyba mało kto spodziewał się, że miecz Geralta okaże się skuteczniejszy w boju od laserowych zabawek ze Star Wars.

Wiedźmin popularniejszy od The Mandalorian

Firma Parrot Analytics przedstawiła wyniki analizy dotyczące popularności serialu Wiedźmin w starciu choćby z The Mandalorian, produkcją osadzoną w uniwersum „Gwiezdnych Wojen” emitowaną na platformie Disney Plus. Okazało się, że w dniach 22-28 grudnia Geralt wygrywa. Podano też szczegółowe liczby dla USA, gdzie Wiedźmin miał osiągnąć wynik 127 mln wyświetleń, a The Mandalorian około 115 mln wyświetleń.

Jak pisaliśmy wczoraj, Wiedźmin zdążył zyskać w Polsce miano najpopularniejszego serialu platformy Netflix tego roku, wyprzedzając Stranger Things 3 czy Sex Education. Szczegółowe rankingi znajdziecie w tej wiadomości.

Na popularności serialu zyskał również Andrzej Sapkowski, którego książki o Wiedźminie zostały całkowicie wyprzedane przez Amazon. Swoje ugrało ponadto studio CD Projekt RED – dzięki serialowi Netflix’a, przy Wiedźminie 3 siedzi obecnie więcej osób niż podczas premiery gry w 2015 roku. Więcej o rekordzie pisaliśmy w tej wiadomości.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie