Wiedźmin Geralt

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

CD Projekt RED: Geralt wcale nie miał być głównym bohaterem gry

Białowłosy Wiedźmin to dziś jedna z najbardziej ikonicznych postaci popkultury. Co ciekawe, na początku twórcy z CD Projekt RED wcale nie planowali uczynić Geralta głównym bohaterem gry.

Wczoraj w internecie odbyła się pierwsza edycja WitcherCONu. Podczas konferencji dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat projektów osadzonych w znanym uniwersum. I tak na przykład twórcy z CD Projekt RED wyjawili, że na początku nie planowali uczynić Geralta główną postacią.

Projektanci poziomów Phillipp Weber i Błażej Augustynek przyznali, że w pierwotnym założeniu produkcja miała umożliwiać graczom stworzenie swojego własnego wiedźmina. Dopiero z czasem stwierdzono, że najlepszym wyborem będzie jednak pozostawienie Geralta w centrum wydarzeń (tak jak w twórczości Andrzeja Sapkowskiego). Oto, co powiedział Phillipp Weber:

Przez pierwsze parę lat próbowaliśmy zrobić to tak, żeby gracz mógł wykreować swojego własnego wiedźmina i eksplorować nowe krainy, ale później pojawiły się wątpliwości. Przecież gra nosi tytuł „The” Witcher. W pewnym momencie wszyscy stwierdziliśmy więc, że chcemy Geralta z Rivii – „tego konkretnego” wiedźmina.

Podczas konferencji dowiedzieliśmy się też między innymi, że CD Projekt RED planuje wydać bazujące na serialu Netfliksa darmowe DLC do Dzikiego Gonu. Wyjawiono również datę premiery drugiego sezonu serialu – ma on trafić na platformę 17 grudnia. Tutaj obejrzycie wspaniały trailer z Kaer Morhen.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się