Wiedźmin 3 – zadania z dodatków inspiracją dla Cyberpunk 2077

Jeśli podobała się Wam złożoność zadań w dodatkach do gry Wiedźmin 3, powinniście być zadowoleni z tego, w jaką stronę idzie CD Projekt RED przy projektowaniu misji do Cyberpunk 2077.

Patrick Mills, zajmujący się projektowaniem zadań do Cyberpunk 2077, ujawnił na łamach serwisu PC Gamer filozofię, jaką kieruje się polskie studio podczas prac nad questami do oczekiwanej gry.

Wygląda na to, że duży wpływ na złożoność misji w Cyberpunk 2077 wywrze Wiedźmin 3, lecz nie podstawka, lecz dodatki Serca z Kamienia oraz Krew i Wino.

Wiedźmin 3 – doświadczenia z gry wykorzystane w Cyberpunk 2077

Patrick Mills podkreśla, że zadania w Cyberpunk 2077 będą przede wszystkim logiczne i przyczynowo-skutkowe. – Questy w Cyberpunk 2077 będą przypominały to, co widzieliśmy już w Wiedźminie 3, jeśli chodzi o długość i złożoność zadań. Uściślając, porównałbym je bardziej do misji z dodatków do Dzikiego Gonu, ponieważ właśnie tam wypracowaliśmy filozofię tworzenia zadań, której używamy obecnie – podkreśla deweloper.

Projektant zadań dodaje, że misje w Cyberpunk 2077 nie będą liniowe i każdą z nich rozwiążemy na wiele sposobów. Oczywiście nasze działania – nie tylko wybory podejmowane podczas kwestii dialogowych – będą miały wpływ na zdarzenia, zatem należy roztropnie podejmować każdą decyzję.

Wspomniana logika zadań sprowadza się np. do tego, że jeśli będziemy mieli znaleźć dany przedmiot podczas misji, to równie dobrze będziemy mogli odnaleźć go już wcześniej, przed zleceniem zadania. Nie będzie zatem sytuacji, kiedy to dana rzecz pojawia się w świecie gry dopiero po przyjęciu questa.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: