Wiedźmin 3 cieszy oczy coraz większą ilością detali w Ultra HD

W sieci pojawiła się właśnie nowa wersja popularnego programu modyfikującego tekstury gry Wiedźmin 3. Mod przynosi ulepszenia graficzne w Ultra HD, ze szczególnym uwzględnieniem wody oraz podłoża, po którym stąpa Geralt.

The Witcher 3 HD Reworked Project 5.0

W ubiegły weekend na stronie nexusmods.com pojawiła się nowa wersja modu o nazwie The Witcher 3 HD Reworked Project 5.0 (do pobrania tutaj), a dzień później jego twórca Halk Hogan oddał do dyspozycji wersję z fixem, poprawiającym pomniejsze błędy mogące wystąpić podczas korzystania z poprzednika. Oba pliki ważą nieco ponad 700 MB i są kompatybilne z wersją gry 1.31/GOTY.

Halk Hogan podkreśla, że jego modyfikacje podnoszą jakość wizualną gry nie zabierając oryginalnego stylu, nadanego jej przez CD Projekt RED. Spadek ilości klatek, jakiego mogą spodziewać się nasze karty graficzne, nie powinien wynieść więcej niż 5 fps.

Co zawiera więc mod numerowany jako 5.0? Wysokiej jakości tekstury z wieloma detalami, przy czym większość z nich została wykonana od podstaw:

  • prawie wszystkie rzeki i źródła, a także ich odbicia
  • wiele kamiennych ścian
  • czerwone cegły
  • sporo drewnianych obiektów
  • skały
  • wodospady i związane z wodą efekty
  • roślinność
  • dachy
  • tekstury powierzchni ziemi
  • zwierzęta (głównie owce)


Mody do Wiedźmina 3 to temat rzeka

Wiedźmin 3 jest niezaprzeczalnie jedną z bogatszych w modyfikacje gier. Fani bawią się w ulepszanie tytułu dorzucając do niej takie smaczki jak więcej książek dostępnych do przeczytania w trakcie gry, wrzucają do produkcji nowe, grywalne postaci, modyfikują działanie kamery, ale przede wszystkim igrają właśnie z grafiką.

Na uwagę zasługuje choćby mod Witcher 2 Gear , który pozwala na wykorzystanie w grze rynsztunku z Wiedźmina 2, w liczbie około czterdziestu przedmiotów. Szkoda tylko, że nieco odstają one jakością wykonania od oryginalnych elementów gry. Niemniej, pomysł był ciekawy.

Dużo bardziej interesujący jest chociażby mod Lore-friendly Witchers podmieniający tekstury Wiedźminów tak, aby byli bliżsi książkowemu wzorcowi. Geralt, Vesemir i reszta bandy dostają oczy bardziej przypominające kocie, które dodatkowo świecą w ciemności. Cera samego Geralta staje się dużo jaśniejsza, przyprawiona widocznymi naczyniami krwionośnymi. Wszystko to sprawia, że klimat gry zmienia się diametralnie, na jeszcze lepszy.

Czy takie aktualizacje są gratką jedynie dla wiernych fanów Geralta, z których pulpitów nigdy nie znika ikona Witchera? Trudno bowiem sobie wyobrazić, aby niedzielny gracz, który spędził kilkaset godzin przy tytule chciał ściągać i przechodzić ją raz jeszcze tylko po to, aby zobaczyć ją w nowych szatach.

Galeria modu The Witcher 3 HD Reworked Project 5.0:

Jaki mod musiałby powstać według Was, żebyście z chęcią wrócili do świata Geralta z Rivii?

Ewelina Stoj

Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.