Pamiętaliście, że CD Projekt RED obiecał jeszcze jedną łątkę do Wiedźmina 3?

Studio CD Projekt RED zakończyło już popremierowe wspieranie trzeciej części przygód z Geraltem. Jednak Wiedźmin 3 doczeka się jeszcze jednej aktualizacji, przeznaczonej dla osób dysponujących konsolą PlayStation 4 Pro.

CD Projekt RED już w zeszłym roku rozpoczął wypuszczanie specjalnych aktualizacji do gry Wiedźmin 3, które mają na celu wykorzystanie dodatkowej mocy konsol PS4 Pro oraz Xbox One X. Niedługo powinna pojawić się ostatnia łatka przynosząca posiadaczom konsoli od Sony wsparcie dla technologii HDR.

Patch do Wiedźmina 3 wyposażony w HDR dla PS4 Pro został zapowiedziany przez Polaków naprawdę dawno i zaczęto się obawiać, że sprawa została zamieciona pod dywan. Jeden z użytkowników serwisu Twitter postanowił podpytać o obiecaną łatkę i jak odpowiada Marcin Momot z CD Projekt RED: Powinniśmy mieć więcej informacji na ten temat w przyszłym tygodniu. Przepraszamy za tak długie milczenie.

Przypominamy, że w zeszłym roku posiadacze PlayStation 4 Pro dostali patch do Wiedźmina 3 zapewniający wsparcie dla rozdzielczości 4K. Następnie podobna aktualizacja została zaserwowana dla Xbox One X, tyle że zawierała ona dodatkowo HDR. Nic więc dziwnego, że właściciele sprzętu od Sony również oczekują wsparcia technologii na swoich konsolach.

Jak wynika z powyższej wypowiedzi, wystarczy jeszcze trochę cierpliwie poczekać…

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.