Uśpicie PS4? Możecie mieć problem w GTA V

Ostatnia aktualizacja PlayStation 4 wprowadziła sporo ciekawych funkcji. Jedna z nich niestety nie działa najlepiej z sieciowym trybem GTA V.

Jak wiecie, nowy firmware wprowadził do PS4 m.in. funkcję usypiania konsoli (Rest Mode). Możemy z niej skorzystać wtedy, kiedy przyjdzie nam ochota na zrobienie małej przerwy od grania. Żeby wybudzić konsolę z Rest Mode, wystarczy później nacisnąć na padzie przycisk PS i zaczniemy kontynuować rozgrywkę od momentu, w którym poprzednio ją przerwaliśmy. Trwa to około 10 sekund.

Niektórzy gracze piszą na stronie Rockstar, że usypianie konsoli nie do końca współgra z sieciowym trybem GTA V. Chodzi o to, że jeśli skorzystamy podczas rozgrywki w GTA Online z funkcji Rest Mode, to po wybudzeniu konsoli ze snu automatycznie zostaniemy przeniesieni do Free Mode. Kiedy będziemy chcieli wówczas zagrać ze znajomymi online, okaże się to po prostu niemożliwe.


W jaki sposób mogę ponownie zagrać z innymi osobami? – zapytano na oficjalnym forum Rockstar. Deweloper odpowiada, że jest świadomy z istnienia takiego problemu i radzi, że rozwiązaniem w takiej sytuacji jest… ponowne uruchomienie GTA V.

Dajcie znać, czy też spotkaliście się z takim problemem.

GTA-V-Rest-Mode-problem

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

13 Shares
Share13
+1
Tweet