Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Unreal Engine to przyszłość gamingu. Niesamowita animacja od Weta Digital

Weta Digital przygotowało animację prezentującą pełny potencjał Unreal Engine. Silnik potrafi wygenerować zapierającą dech w piersi grafikę.

Choć nowe konsole mają bez wątpienia spory zapas mocy, to w kwestii technologii wciąż przodują pecety.

Autorski silnik Epic Games – Unreal Engine – to bez wątpienia imponujące narzędzie, które nieraz zachwycało nas nie tylko w grach, ale też przy animacjach i pokazach technologicznych.

Firma Weta Digital przygotowała niesamowitą animację, która pokazuje pełen potencjał UE w wersji 4.26. Zobaczcie sami.

Narzędzia wykorzystane przy tworzeniu powyższego materiału mają zostać udostępnione wszystkim użytkownikom UE4. Warto zaznaczyć, że Weta wykorzystała do wyrenderowania animacji kartę RTX 3090, a więc sprzętu z najwyższej półki.

Oczywiście to tylko prezentacja tego, co potrafi silnik. Wykorzystano w niej stosunkowo proste otoczenie i jedynie dwa modele zwierząt, więc raczej nie zobaczymy zbyt szybko podobnej oprawy w grach wideo.

Nie oznacza to jednak, że oprawa osiągnięta przez Weta jest czymś całkowicie niemożliwym do zrealizowania. Niedawna zapowiedź Unreal Engine 5 pokazuje, że silnik ten otworzy twórcom gier szereg możliwości i narzędzi, dzięki którym będą mogli projektować zachwycające pod względem grafiki produkcje.

Na prawdziwą rewolucję przyjdzie nam jednak jeszcze sporo poczekać. Deweloperzy muszą nauczyć się korzystać z zasobów nowych konsol, które bądź co bądź są istotnym elementem rozwoju gier wideo.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się