Naughty Dog usuwa na dobre ze sklepów grę Uncharted

Uncharted Smutny Nathan Drake
Mobile

Naughty Dog poinformowało na Twitterze, iż gra Uncharted: Fortune Hunter nie jest już dostępna w sprzedaży. Wsparcie dla gry również dobiega końcowi.

Mobilni fani Nathana muszą pogodzić się ze smutnym losem.

Uncharted: Fortune Hunter umiera

Naughty Dog jest aktualnie bardzo zajętym studiem. Deweloperzy odpowiadający za hitowe serie Uncharted czy The Last of Us w pocie czoła dłubią nad kolejnymi projektami, którymi są… w sumie nie wiadomo co dokładnie. Najpewniej powołują do życia osobnego „multika” do TLOU2 i jakąś nową markę.

Żeby jednak coś mogło żyć, coś innego musi umrzeć. No, w kwestii gier wideo niekoniecznie, ale ND zdecydowało się uśmiercić darmową grę z serii Uncharted. Mowa o mobilnej logicznej-przygodówce Fortune Hunter. Na Twitterze zamieszczono wpis informujący o zakończeniu dystrybucji i wsparciu gry.

Twórcy wyjaśniają, że już teraz gra nie jest dostępna w sklepach Google Play czy App Store. Sprawdziliśmy – pozycji faktycznie nie można już pobierać. Szkoda tylko, że nie pokuszono się o wcześniejszą informację, gdyż zainteresowani mogliby zawczasu pobrać pozycję na swoje urządzenia. Co ciekawe – w grę nadal da się zagrać, ale tylko w trybie offline. Jednakowoż nie działa sklep oraz mapy skarbów.

Problemem jest także powiązanie mobilnej gry z 2016 roku z trybem multiplayer czwartej części. Grając na smartfonie, dało się odblokować niektóre elementy customizacji w „dużej” grze. ND nie poinformowało, czy przedmioty te zostaną oddane graczom za darmo albo, czy można będzie je odblokować w jakiś inny sposób.

Choć oficjalnych powodów nie znamy, zapewne chodzi o (jak zwykle) pieniądze. Zainteresowanie grą było raczej słabe, a ND skupia się na kolejnych pozycjach i nie opłaca im się utrzymywać produkcji, która nie budzi zbyt wielkiego entuzjazmu.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie