Wpadka Ubisoftu z Assassin’s Creed Syndicate już na starcie?

Gracze szybko wyłapali nieścisłości historyczne, które pojawiają się w pierwszym zwiastunie nowej odsłony z Asasynami.

Na początku tygodnia studio Ubisoft zapowiedziało Assassin’s Creed Syndicate. Były pierwsze szczegóły, piękne screeny, obszerny gameplay i oczywiście trailer, który jeszcze raz przypominamy na końcu tego newsa. Dlaczego akurat ten filmik? Ponieważ niektórzy użytkownicy serwisu Reddit doszukali się w nim nieścisłości.


Jak wiemy, akcja Assassin’s Creed Syndicate przeniesie nas do Londynu, do roku 1868. Na pokazanym zwiastunie możemy zobaczyć natomiast logo British Railways. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że wspomniana firma została założona… 80 lat później, czyli dopiero w 1948 roku!

To jednak nie koniec. W trailerze pojawiła się bowiem lokomotywa, którą zidentyfikowano jako GNR Stirling 4-2-2. Jeśli to rzeczywiście ten model, to Ubisoft przestrzelił o dwa lata. Owa maszyna stanęła bowiem na torach dopiero w 1870 roku.

Albo Ubisoft nie sprawdziło danych historycznych, albo (o czym również rozwodzą się użytkownicy Reddit) wszystko jest w porządku, a wyłapane nieścisłości stanowią błąd w Animusie. Jak sądzicie, która wersja jest bardziej prawdopodobna?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

92 Shares
Share92
+1
Tweet