Ubisoft powierza The Division 2 twórcom Fortnite. Gra omija Steam i trafi do Epic Games Store

Ubisoft zaskakuje ogłaszając, że The Division 2 nie zostanie wydane poprzez Steam. Zamiast platformy Valve, deweloper wybrał nowy sklep Epic Games Store.

Epic Games Store zdobywa pierwszą dużą grę na wyłączność! Ubisoft informuje, że The Division 2 zostanie wydane tylko poprzez Uplay oraz sklep twórców Fortnite.

Wierzymy, że Epic zapewni miłośnikom naszych gier bezproblemowe doświadczenia, od zamówień przedpremierowych, poprzez zabawę w wersji bera, aż po premierę 15 marca. Ta firma zmienia branżę gier, a ich model cyfrowej dystrybucji to najnowszy tego dowód i coś, co Ubisoft chce wspierać – zaznacza Chris Early, wiceprezydent działu partnerstw w firmie Ubisoft.

Ubisoft podkreśla jednocześnie, że współpraca z Epic Games Store nie skończy się na The Division 2 i w przyszłości kolejne gry francuskiego producenta pojawią się w tym sklepie, choć nikt nie wspomina w ich przypadku o wyłączności.

Kontrakt z Ubisoftem jest niezwykle ważny dla Epic Games i pokazuje, że młody jeszcze sklep ma realne szanse, by konkurować w przyszłości ze Steam.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: