Ubisoft marginalizuje PC? Niepokojące plotki dotyczące Far Cry 4 oraz Assassin’s Creed: Unity

Podobno obie produkcje zepchnięto do ukraińskiego oddziału firmy.

Według serwisu DSOGaming pecetowe wersje Assassin’s Creed: Unity i Far Cry 4 są tworzone przez zespół Ubisoftu w Kijowie. Portal powołuje się na własne źródło, które twierdzi, że są na to dowody.


Dodatkowo serwis przytacza informacje o Ubisoft z Wikipedii. Ostatnio wpis na temat dewelopera aktualizowano tam w maju, właśnie przez użytkownika z ukraińskim adresem IP. Oczywiście nie przesądza to o tym, że zrobił to jeden z pracowników Ubisoftu.

Portal DSOGaming uważa, że gdyby rzeczywiście Assassin’s Creed: Unity i Far Cry 4 powstawały w Kijowie, może to oznaczać dla niektórych graczy kłopoty. Dlaczego? Ponieważ świadczy przede wszystkim o marginalizacji PC i jednoczesnym postawieniu na konsole nowej generacji.

Może się zatem skończyć na tym, że użytkownicy komputerów dostaną zwykłe porty gier z wersji na konsole Xbox One i PlayStation 4.

Serwis przypomina również, że ukraiński zespół Ubisoft zasłynął już wcześniej – i to negatywnie! – z komputerowych edycji Assassin’s Creed III oraz Assassin’s Creed IV: Black Flag. Produkcje odznaczały się słabą optymalizacją i sporą liczbą błędów. DSOGaming postanowił wypytać Ubisoft o całą sytuację, lecz na razie nie otrzymał od francuskiego dewelopera żadnej odpowiedzi.

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

6 Shares
Share6
+1
Tweet