Twórcy Remothered zatrudniają zawodowców. Weterani stworzą nową markę

0 komentarzy

Deweloperzy odpowiedzialni za Remothered pracują nad nową grą. Studio Stormind zatrudniło weteranów branży do pomocy nad świeżym projektem.

Zespół Stormind Games to młode studio, które ma na swoim koncie ledwie dwie produkcja. Seria Remothered to z kolei dość nierówny twór. Pierwsza część zebrała całkiem pozytywne oceny, a druga wylądowała w zestawieniu najgorszych gier 2020 roku na Metacritic.

Póki co wiemy, że deweloperzy pracują nad zupełnie nową marką na konsole nowej generacji. Gra ma zostać ujawniona wkrótce i nic więcej o niej nie wiadomo. Możemy się domyślać, że – podobnie jak Remothered – będzie to horror.

Co ciekawe, Stormind Games podzielili się informacją, że studio wesprze trójka weteranów branży:

  • Anne Toole – konsultantka ds. narracji (Wiedźmin, Horizon Zero Dawn, Days Gone)
  • Ron Fish – kompozytor (God of War, Batman Arkham Asylum)
  • Borislav Mitkov – artysta koncepcyjny (Assassin’s Creed, Prince of Persia)

Włoski zespół wzbogacił się więc o parę naprawdę istotnych nazwisk. Dodatkowa pomoc przy produkcji nowego projektu jest na wagę złota tym bardziej, że Stormind spróbują teraz odbić się od dna.

Oby kolejna produkcja włoskiego studia udała się lepiej niż wydane w zeszłym The Broken Porcelain, które straszyło porażającą ilością błędów i nieciekawą rozgrywką.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się