Genialny remake Tomb Raider do pobrania zupełnie za darmo

Tomb Raider Remake za darmo dla każdego | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Tomb Raider doczekało się fanowskiego remake’u, który każdy może odebrać zupełnie bez opłat. Lepiej to zrobić, póki jeszcze można!

Nikt nie wie, co przyniesie przyszłość. Embracer dysponuje prawami do marki, więc fanowskie dzieło może zostać kiedyś zdjęte. Co ciekawe, powstało w 2023 roku, ale do tej pory ominęło wielu graczy i nie cieszyło się wielkim zainteresowaniem.

Tomb Raider Remake i to za darmo!

Dopiero teraz o dziele modera AngelOfDarkness stało się głośno. Ma to zapewne bezpośredni związek z wydaniem remastera trzech pierwszych części serii w postaci Tomb Raider I-III Remastered. Darmowa pozycja to jednak udoskonalenie „jedynki” za pomocą narzędzia TR Level Editor. Twórca skupił się na połączeniu niewydanej wersji Anniversary Edition od Core i Tomb Raider Anniversary od Crystal Dynamic. Jest to więc swoista hybryda tych dwóch edycji.

Powróć do pierwszej przygody Lary w grze Tomb Raider, stworzonej na nowo w TRLE. Łącząc elementy niewydanej edycji rocznicowej Core z Tomb Raider Anniversary od Crystal Dynamic, a także szereg oryginalnych pomysłów, Tomb Raider: Redux sprawia, że Lara Croft wyrusza na dobrze znaną wyprawę w poszukiwaniu Dziedzica Atlantydy, z kilkoma nieznanymi zwrotami akcji.

– czytamy na stronie fanowskiego remake’u

Gra nie powstała po to, aby szokować grafiką. Jasne, jest lepiej, a model głównej bohaterki został znacznie zmieniony. Twórca skupił się jednak nie na grafice, a na poprawach w zasadzie każdego elementu rozgrywki. AngelOfDarkness chwali się, że niemal każdy element rozgrywki został poprawiony i unowocześniony, a gracze mogą liczyć m.in. na ulepszone sterowanie postacią.

Tomb Raider: Redux pobierzecie za darmo z tego miejsca.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie