Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

The Medium – twórcy opowiedzieli o swoich inspiracjach

The Medium czerpie garściami z klasyków horroru. Twórcy opowiedzieli o tym, czym się inspirowali przy tworzeniu swojej nowej gry.

Najnowsza produkcja Bloober Team to dość oryginalny twór, który mocno odbiega od innych horrorów dostępnych na rynku. Pokręcony klimat, świetna muzyka Akiry Yamaoki i niecodzienne kąty umiejscowienia kamery nadają grze ciekawego charakteru i możliwe, że będzie to jeden z najoryginalniejszych horrorów ostatnich lat.

W rozmowie z serwisem GamingBolt, Jacek Zięba z Bloober Team zdradził, co było inspiracją dla zespołu w trakcie tworzenia The Medium. Odpowiedź nie jest specjalnie zaskakująca.

Według nas, Silent Hill 2 to jeden z najlepszych horrorów wszechczasów.

Zarówno Silent Hill 2 jak i cała seria Silent Hill były dla nas wielką inspiracją pod względem podejścia do tworzenia horrorów psychologicznych.

-komentuje Jacek Zięba, producent The Medium

W rozmowie znalazło się również miejsce na omówienie nietypowych jak na dzisiejsze standardy kątów ułożenia kamery. Ich realizacja oczywiście nawiązuje do klasyki survival horroru i nadaje grze niecodziennego klimatu.

Eksperymentowaliśmy z różnymi kątami ustawienia kamery w trakcie tworzenia gry i ostatecznie zdecydowaliśmy, że użycie częściowo stałych kątów jest najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o odkrywanie podwójnej lub pojedynczej rzeczywistości.

Ze względu na stałe kąty widzenia kamery byliśmy w stanie wprowadzić jeszcze bardziej kinowe odczucia płynące z gry.

The Medium trafi w ręce graczy już 28 stycznia. Gra będzie dostępna na PC i Xbox Series.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się