The Matrix Awakens do zgarnięcia za darmo na PC. Każdy może przegrzebać miasto od środka

The Matrix Awakens - UE5 - projekt - free stamp
PC

Na wczorajszym State of Unreal zapowiedziano nie tylko globalną premierę Unreal Engine 5 oraz nowego Tomb Raidera, ale także udostępniono The Matrix Awakens. Demo technologiczne wcześniej było dostępne tylko na PS5, a także na Xbox Series X i S.

Zaznaczę na wstępie, The Matrix Awakens zostało udostępnione w formie nieskompilowanego projektu. Oznacza to, że nie uruchomicie go bezpośrednio z pliku .exe, a przy pomocy Unreal Engine 5. Dopiero z jego poziomu wejść do świata Matrixa na PC.

Jeśli jednak interesują Was tylko konkretne elementy zaprezentowane w demku technologicznym, nic nie stoi na przeszkodzie, aby pobrać je osobno. do wyboru macie same miasto, ludzi oraz pojazdy. Wszystko w pełni oskryptowane i przygotowane do ewentualnej interakcji.

Jeżeli chcecie podjąć zwiedzanie na własną rękę świata Matrixa, darmowe paczki możecie pobrać stąd. Wymagane jest oczywiście konto na Epic Games Store oraz omawiany silnik w piątej werjsi. Bez tego ani rusz, by cokolwiek ambitniejszego zrobić z cyfrowym miastem.

Głodni większej liczby assetów do UE5? Epic Games udostępniło także grywalne demka innych projektów przygotowanych z myślą o najnowszym Unrealu. Wśród nich znalazła się także strzelanka o nazwie Lyra Starter Game, do której przygotowano nawet specjalną arenę. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie