The Last of Us Part II Remastered powiązane z 2. sezonem serialu. Ryzykowne pomysły twórców

The Last of Us Part II Remastered ma być związane z 2. sezonem serialu
Filmy i seriale Newsy PS5

Naughty Dog ma pomysł na to, jak zachęcić graczy do kupowania The Last of Us Part II Remastered. Tak, chodzi o wątki z serialem od HBO.

Naughty Dog krytykowano już wiele razy. Najpierw przez remaster pierwszej części na PlayStation 4, a potem za jej pełnoprawny remake. Ten w praktyce okazał się kolejną wybitną grą (ale nie na PC). W każdym razie teraz kontrowersje powracają. Firma odświeża TLoU 2, które, zdaniem wielu, jest na tyle zaawansowane i aktualne, że nie trzeba wcale go ulepszać.

W ramach pewnego rodzaju „rekompensaty” za wydanie najbardziej aktualnej edycji gry, posiadacze „zwykłej” edycji nie muszą kupować wersji zremasterowanej od nowa, a zapłacić za ulepszenie już posiadanej. Niemniej chyba będzie warto. Jedną z atrakcji są Lost Levels, czyli dodatkowe sceny lub rozszerzenia już istniejących, które do finalnej wersji gry nie trafiły. Twórcy zamierzają je nie tylko przywrócić, ale i wykorzystać w serialu od HBO.

Jako zapowiedź powiem, że jest przynajmniej jeden element z wyciętego poziomu, który jest planowany [do wykorzystania w] serialu. Mówię to z zastrzeżeniem, że nie zaczęliśmy jeszcze kręcić serialu i wszystkie rzeczy mogą ulec zmianie w oparciu o to, co ostatecznie uznamy za najlepsze dla serialu.

– powiedział Neil Druckmann z Naughty Dog w rozmowie z EW

Nic nie jest jeszcze pewne. Mimo wszystko istnieje spora szansa na to, że edycja TLoU Part II Remastered pozwoli na wgłębienie się w co najmniej jedną nową scenę, która trafi do serialu. Ten jednak nie zadebiutuje zbyt szybko, bo Pedro Pascal jest zajęty.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie