Gracze chcą kupić The Last of Us: Part II na PC, ale zamiast tego są oszukiwani

The Last of Us 2 na PC? Gracze są sprytnie oszukiwani
Newsy PC PS4 PS5

“The Last of Us 2” na PC tanio czy “The Last of Us: Part II na PC pre-order” to sprytne internetowe chwyty, które są niezwykle niebezpieczne dla nieświadomych użytkowników.

Z jednej strony pomysł może i sprytny, ale w sumie dość banalny. Świadomi gracze raczej nie mają się czego obawiać, bo każdy chyba wie, że TLoU 2 na PC się nie ukaże. A przynajmniej jeszcze nic o tym nie wiadomo.

The Last of Us: Part II na PC do pobrania? Nope!

Remake pierwszej części jednej z najlepiej przyjętych gier w historii ma ukazać się na PC w marcu, choć nastąpiło drobne opóźnienie. Mimo wszystko będzie to pierwszy raz, gdy hitowa seria od Naughty Dog trafi na “blaszaki”. Oryginalna pozycja ukazała się na PS3, a później dostała remaster na PS4. “Part I”, jak zatytułowany jest remake, to kompletne odświeżenie tytułu. No – i tak to właśnie wygląda. A niektórzy dają się niestety nabrać.

Firma Kaspersky zajmująca się bezpieczeństwem w sieci informuję o fali nowych oszustw wymierzonych m.in. w graczy, a także fanów serialu The Last of Us od HBO. Okazuje się, że internetowi oszuści nie śpią i korzystają ze starych i dość tandetnych sztuczek, aby tylko okradać ludzi. Problem w tym, że część nieświadomych internautów może się na to nabrać. Dlatego też wyjaśnijmy to raz na zawsze – nie, The Last of Us: Part II na ten moment nie wychodzi na PC.

W internecie popularne są strony, które zachęcają graczy “darmowym” TLoU 2 czy możliwym składaniem zamówień. Gdy pobierzemy taki plik, ściągniemy na dysk niebezpieczne malware, które może nam mocno zaszkodzić. Inna strona polega na wzięciu udziału w losowaniu PS5 wraz z remake’iem TLoU. Gdy internauci podadzą tam swoje dane, dość szybko mogą przekonać się, że ich konto bankowe zostało wyczyszczone do zera.

Jest to bardziej ostrzeżenie, bo jestem świadom, iż większość graczy raczej nie skusi się na tego typu oszustwa. Warto jednak pamiętać, że wiele rzeczy w internecie wcale nie jest tak dobrych, jak się może wydawać. Nasze dane stanowią naszą największą wartość i nie wolno ich nikomu zdradzać.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie