Kiedy ruszy pre-load The Last of Us Part I na PS5? Jest potencjalna data

The Last of Us Part I - wiadomo, kiedy może ruszyć pre-load gry
Newsy PC PS5

Remake The Last of Us Part I zadebiutuje na niespełna dwa miesiące , lecz do premiery będziemy mogli przygotować się nieco wcześniej.

Choć oficjalne kanały trzymają raczej język za zębami, możemy na szczęście liczyć na wieści od insiderów. Na Twitterowym koncie PlayStation Game Size, które śledzi aktualizacje i najnowsze wiadomości ze świata konsol Sony, pojawiła się informacja na temat daty pre-loadu nadchodzącej gry. Wyznaczenie terminu pomoże w szczególności graczom korzystającym z niezbyt szybkiego internetu, choć nie tylko. Każdy oczekujący premiery remake’u The Last of Us Part I będzie mógł ściągnąć pliki gry najprawdopodobniej już 26 sierpnia, a więc równo tydzień przed debiutem tytułu. Jest to cecha charakterystyczna produkcji ekskluzywnych dla konsol od Sony; wcześniejsze tytuły również można było pobrać na urządzenie z tygodniowym wyprzedzeniem. Mimo wszystko warto pamiętać, że nie jest to informacja oficjalna; w razie pojawienia się takiej z pewnością będziemy o niej informować na naszych łamach.

Aby bez problemów pobrać grę, należy przygotować 79 GB wolnego miejsca. To prawie dwa razy więcej niż wymagał remaster przygotowany na konsole PS4. Świadczy to jednak wyłącznie o rozmachu tytułu; remake przygotowuje się właściwie od podstaw, naturalnym jest zatem, że pliki będą ważyć nieco więcej. Tygodniowy czas wyznaczony na pre-load produkcji powinien zatem bez problemu wystarczyć nawet tym graczom, którzy korzystają z wolniejszego internetu.

Gra zadebiutuje 2 września 2022 roku na konsole PS5 – choć mało brakowało, a nie powstałby w ogóle. Przewidziano również port na PC, lecz jak na razie ani Sony, ani Naughty Dog nie ujawnili daty premiery.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie