The Last of Us Part I przejdą osoby niewidome. Specjalna funkcja po raz pierwszy na PlayStation

The Last of Us Part I pierwszą grą PlayStation z audiodeskrypcją
Newsy PS5

Zaprezentowany przez Naughty Dog zwiastun rozgrywki The Last of Us Part I ujawnił bardzo rozbudowane opcje dostępności remake’u. Osoby z niepełnosprawnościami będą mogły cieszyć się grą bez dużych barier.

W materiale zasugerowano, że Part I to najprawdopodobniej pierwsza gra PlayStation, która oferuje tak złożony system audiodeskrypcji w grze oraz przerywnikach filmowych. Pozwoli on osobom niewidomym lub słabowidzącym na dokładniejsze zapoznanie się ze scenami przygotowanymi przez deweloperów.

Naughty Dog słynie z opcji dostępności w swoich grach. The Last of Us Part II jest uznawane przez wielu graczy z niepełnosprawnościami za naprawdę imponującą pod względem dostępności produkcję, jednak miała ona sporą wadę właśnie w postaci braku pełnej audiodeskrypcji w samej rozgrywce. Jeden z deweloperów przyznał, że zespół chce „przesunąć granicę dostępności” w Part I.

Opcje dla osób z niepełnosprawnościami są często niedoceniane przez przeciętnych graczy, którzy patrzą na nie z małym lub wręcz zerowym zainteresowaniem. Organizacja AbleGamers szacuje, że w samych Stanach Zjednoczony są około 33 miliony gracz y z niepełnosprawnościami. To gigantyczna liczba, której nie należy lekceważyć. Dobrze, że coraz mniej dużych studiów podchodzi do sprawy po macoszemu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie