Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 komentarze

Cyberpunk 2077 – demo z E3 2018 to fake? CD Projekt RED stawia sprawę jasno

Trailer Cyberpunk 2077 pokazany przez CD Projekt RED na E3 2018 wywołał euforię wśród wielu graczy, lecz gameplay pokazany za zamkniętymi drzwiami musiał zachwycić jeszcze bardziej. Czy polskie studio pokazało prawdziwy build gry, czy też może był to osobny kawałek kodu przygotowany specjalnie na targi w Los Angeles?

Jason Schreier z serwisu Kotaku miał przyjemność rozmawiać z Marcinem Iwińskim, czyli współzałożycielem CD Projekt, na temat oczekiwanego Cyberpunk 2077. Dyskusja dotyczyła oczywiście tego, co wielu dziennikarzy zobaczyło na targach E3 2018. Za zamkniętymi drzwiami przedstawiono wówczas wybrańcom demo gry.

Cyberpunk 2077 – demo z E3 2018 to rzeczywisty build, nie fake

Nauczyliśmy się już, że wczesne trailery i gameplay’e z oczekiwanych hitów wyglądają rewelacyjnie, a końcowy produkt podczas premiery bardziej blado. Nie dotyczy to oczywiście wszystkich gier, lecz przeszłość potwierdziła, że praktyka pokazywania podrasowanych materiałów do rzadkości nie należy. W przypadku demo Cyberpunk 2077 z E3 2018 jest inaczej i zobaczyliśmy rzeczywisty build gry – twierdzi Marcin Iwiński.

Z tego co słyszałem, niektóre firmy mają oddzielne zespoły, które pracują nad demami E3 i tym podobnymi rzeczami; nie robimy tego w ten sposób – powiedział Iwiński w rozmowie z Kotaku.

Pokazany za zamkniętymi drzwiami gameplay jest zatem tym wycinkiem kodu, który znajdziemy w finalnej grze, a nie osobnym projektem stworzonym jedynie pod publikę na E3 2018.

Cyberpunk 2077 – oto komputer na którym pokazano grę w trakcie E3

To zadziwiający prawdziwy build, więc niczego tu nie sfałszowaliśmy – zaznacza Iwiński i tłumaczy, że Cyberpunk 2077 używa co prawda tego samego RED Engine co Wiedźmin 3, lecz w 90 procentach przepisanego na nowo.

Marcin Iwiński dodaje, że opinie osób, które widziały demo na E3, są pozytywne: Ludzie zauważają, że niektóre rzeczy wyglądają naturalnie, nie wyglądają na wcześniej renderowane lub fałszywe. To sprawia, że ​​czujemy się bardzo szczęśliwi i bardzo dumni.

Cyberpunk 2077 na Gamescom 2018

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że Cyberpunk 2077 pojawi się również na targach Gamescom 2018. – Oczywiście nie oczekujcie zupełnie innego dema… ale pokażemy może coś innego, może jakiś inny kąt – mówi Iwiński.

Data premiery Cyberpunk 2077

Choć data premiery Cyberpunk 2077 nie została jeszcze ujawniona, z pewnością cieszy fakt, że pokazane na targach E3 2018 fragmenty gry były realnym kodem. Skoro CD Projekt RED dysponuje działającą wersją (choć nie wiemy, jaki kawałek świata jest ukończony), możemy mieć tylko nadzieję, że na premierą nie będziemy musieli czekać do 2020 roku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%