Szanse wydania sequela The Last of Us wynoszą 50%

Neil Druckmann (dyrektor kreatywny Naughty Dog) tak właśnie oszacował możliwość na kontynuację tego głośnego hitu.

Deweloper przekonuje, że obecnie w firmie trwa burza mózgów na temat tego, czy kolejna część gry jest dobrym rozwiązaniem. Analizowane są różne scenariusze, pozostaje więc czekać, która z konkurencyjnych ze sobą koncepcji zostanie przyjęta. Fakt, że jak sam twórca przyznaje tęskni za Joelem i Ellie – napawa pewną dozą optymizmu.

Jeśli nie graliście jeszcze w najnowszy dodatek fabularny, zatytułowany The Last of Us: Left Behind, warto nadrobić zaległości. Pierwsza część rozszerzenia opowiada o perypetiach Ellie oraz jej przyjaciółki Riley. Druga koncentruje się wokół jednego z epizodów podstawowej wersji gry. Oceny jakie zbiera wspomniane DLC, jednoznacznie sugerują, że mamy do czynienia z udanym produktem. Obecna średnia na stronie Metacritic, wynosi 88/100.

The Last of Us wydane na PS3, to jedna z najlepszych gier 2013 roku, rozgrywająca się w postapokaliptycznej rzeczywistości. Grę zaklasyfikować możemy jako survival horror, z akcją umiejscowioną w niedalekiej przyszłości. Świat nawiedza epidemia grzybów, która infekując ludzi zmienia ich w bezmyślne monstra. Głównym atutem gry jest historia, która chwyta ze serce i sprawia, że jeszcze długo po przejściu tytułu, nasze myśli będą krążyć wokół fenomenalnego zakończenia.

 

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: