Hugh Laurie i Mark Ruffalo zagrają w adaptacji powieści Światło, którego nie widać

Agata Wierzbicka

W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.

0 komentarzy

Hugh Laurie i Mark Ruffalo w adaptacji bestsellerowej powieści. Oto Światło którego nie widać

Nadchodzi nowy miniserial produkcji Netflixa. Będzie to adaptacja bestsellerowej powieści Anthony’ego Doerra, Światło, którego nie widać.

W głównych rolach pojawią się Hugh Laurie oraz Mark Ruffalo. Zagrają braci Daniela i Etienne’a LeBlanc, Francuzów starających się przetrwać nazistowską okupację podczas II wojny światowej. Wraz z nimi na ekranie pojawi się debiutująca dopiero Aria Mia Loberti; dziewczyna zagra Marie-Laure, niewidomą córkę Daniela. To właśnie na niej w istocie skupia się cała opowieść. Dziewczyna spotyka bowiem Wernera, żołnierza Trzeciej Rzeszy; on także próbuje się odnaleźć w nieznanej dotychczas rzeczywistości.

Serial wyreżyseruje Shawn Levy (Stranger Things), scenariusz natomiast pisze Steven Knight (Peaky Blinders). Całość zamknie się w czterech odcinkach, które będziemy mogli zobaczyć na platformie Netflix.

Światło, którego nie widać wydano po raz pierwszy w 2014 roku. W Polsce powieść Anthony’ego Doerra ukazała się nakładem wydawnictwa Czarna Owca.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się