Sunset Overdrive w rękach Sony. Jeśli nowa część, to na PS5

Już w sierpniu informowaliśmy, że Sony wykupiło studio Insomniac Games, twórców Spider-Mana, Ratchet & Clank czy Sunset Overdrive. No właśnie, co z tą ostatnią marką?

W zeszłym miesiącu dowiedzieliśmy się, że Insomniac Games stało się 14 zespołem w rodzinie PlayStation’s Worldwide Studios. Choć deweloper od długiego czasu współpracuje z Sony, wcześniej stworzył m.in. Sunset Overdrive, które pierwotnie ukazało się na konsoli Xbox One, a następnie pojawiło się na komputerach PC. Wielu graczy zastanawiało się, co z prawami do wspomnianej marki. Teraz mamy jasną odpowiedź.

Sunset Overdrive to marka należąca do Sony

Shuhei Yoshida, prezes Sony Worldwide Studios, rozmawiał z Inside Games na temat gry. Zapytany o prawa do Sunset Overdrive zaznaczył: SIE ma prawa do wcześniej wydanych produkcji Insomniac. Nie mogę się doczekać przyszłych tytułów.

Yoshida niestety nie sprecyzował, czy Sunset Overdrive powróci w nowej odsłonie, lecz jeśli już, z pewnością tytuł zawita na PlayStation 5. Niewykluczone również, że port wydanej już części pojawi się na PS4, choć tutaj Sony z pewnością będzie chciało najpierw zbadać zainteresowanie taką opcją wśród fanów PlayStation. Ktoś z Was by zagrał?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.