Studio Ghibli przedstawia – oto park rozrywki inspirowany anime

kadr z filmu Mój sąsiad Totoro stworzonego przez Studio Ghibli
Baza filmów Filmy Newsy

Studio Ghibli przedstawia park rozrywki inspirowany swoimi klasycznymi filmami. Chcielibyście odwiedzić dom Satsuki i Mei z Mojego sąsiada Totoro?

Ghibli Park zapowiedziano już trzy lata temu, lecz od tamtej pory nie było zbyt wiele wieści na ten temat. Nie znaczy to oczywiście, że prace nad parkiem przerwano; twórcom nie przeszkodziła nawet pandemia koronawirusa i szykują się powoli do otwarcia przewidzianego na 1 listopada 2022 roku. Z tej okazji ujawnili kilka zdjęć oraz grafik koncepcyjnych przedstawiających poszczególne atrakcje. Ma ich być tyle, że nie wszystkie można już pokazać w rzeczywistości; niektóre, jak np. wioska z Księżniczki Mononoke, powstaną w późniejszym terminie, już po oficjalnym otwarciu parku.

Niestety europejscy fani klasycznych animacji od Studia Ghibli mogą być zawiedzeni – Ghibli Park otwiera się oczywiście w ojczyźnie anime, Japonii. Jeśli jednak będziecie kiedyś zwiedzać Kraj Kwitnącej Wiśni i znajdziecie się w okolicy Nagakute na wyspie Honsiu, to z pewnością warto odwiedzić tę nadchodzącą atrakcję turystyczną.

Samo Studio Ghibli nie wymaga chyba przedstawienia. Od 1985 roku Japończycy stworzyli wiele doskonałych i uwielbianych przez fanów animacji. Najbardziej znane filmy, czyli choćby Księżniczka Mononoke, Mój sąsiad Totoro, Spirited Away: W krainie bogów czy Ruchomy zamek Hauru, wyreżyserował Hayao Miyazaki; 81-letni dziś twórca nie spoczywa zresztą na laurach i przygotowuje obecnie kolejne pełnometrażowe anime.

Poniżej znajdziecie zapowiadane fotografie i grafiki z nadchodzącego Ghibli Park:

dom Satsuki i Mei z filmu Mój sąsiad Totoro stworzonego przez Studio Ghibli

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie