Steve Ballmer odchodzi z Microsoftu

Steve Ballmer odchodzi z Microsoftu
Newsy

To już koniec kariery kontrowersyjnego dyrektora? Okazuje się, że nie do końca.

Co prawda, Steve Ballmer oświadczył, że odchodzi, ale ma to nastąpić dopiero za rok. Jak twierdzi, ten czas jest potrzebny do znalezienia godnego następcyBallmer urodził się w 1956 roku w Detroit (USA, Michigan) w rodzinie żydowskiej jako syn szwajcarskiego imigranta i Amerykanki z białoruskimi korzeniami. Tam też z wyróżnieniem ukończył Detroit County Day School. Zdobycie maksymalnej liczby punktów z testu SAT (ang. Scholastic Assessment Test) otworzyło mu drogę na Harvard. Podczas studiów z zakresu matematyki i ekonomii zaprzyjaźnił się z Billem Gatesem, co miało znaczący wpływ na rozwój jego dalszej kariery. Poza poszerzaniem wiedzy, na Harvardzie udzielał się w gazecie Harvard Crimson oraz zarządzał drużyną futbolową.

Steve Ballmer znany jest z ciętego języka i kontrowersyjnych wypowiedzi. Wiele osób pamięta zapewne jego opinię na temat systemu Linux, o którym powiedział, że jest jak rak, który sprzeciwia się ochronie własności intelektualnej. Jednym ze skutków było obrzucenie Ballmera jajkami przez studenta w Budapeszcie w maju 2008.

Administrator Serwisu
O autorze

Administrator Serwisu

Redaktor
Bio autora w 2-3 zdaniach, tak jak macie teraz z reszta, np.: Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90. 123
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie