Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

1 komentarz

Steam z lepszą opinią od Epic Games

Mimo że Epic Games w ostatnim czasie podbija rynek głównie przez Fortnite i swój własny sklep, gracze jednak nie są zadowoleni z tego co robi producent.

Firma analityczna DFC Intelligence zapytała grupę 1000 graczy o opinię na temat najważniejszych firm technologicznych. Okazuje się, że Epic Games, producent gry Fortnite oraz sklepu Epic Games Store, cieszy się jedną z najgorszych reputacji wśród graczy. Na całkowicie przeciwnym biegunie znajduje się Steam.

Co interesujące, negatywną opinię na temat Epic wyraża aż 25% graczy. Tym samym producent Fortnite znalazł się na trzecim miejscu. Gorszą opinią otrzymały EA oraz Apple. Co za tym idzie, Steam poszło o wiele lepiej. Gracze także bardzo cenią sobie Nvidię, Twitcha oraz samo Valve.

Wyniki te pokrywają się z kolejną ankietą firmy DFC Intelligence. Tym razem gracze zapytani zostali o to, którą firmę najbardziej cenią. Steam znalazło się na pierwszym miejscu, dalej mamy Nvidię oraz YouTube. Epic ponownie znalazło się po przeciwnej stronie, razem z EA oraz Apple.

Epic Games ma sporo do zrobienia

Wyniki badania mogą zaskoczyć wielu obserwatorów branży gier. Steam w powszechnej opinii, nie cieszy się przecież dużym zaufaniem wśród graczy. Wygląda jednak na to, że jest zupełnie inaczej i jakby zapytać na ten temat reprezentatywną grupę, to wyniki mogą być inne od tych, które mogłyby się wydawać. Po raz kolejny może się okazać, że najwięcej komentarzy piszą ci niezadowoleni z działania Steam, a reszta, której ta usługa pasuje, się nie wypowiada. Zresztą można to zaobserwować w komentarzach przy różnego rodzaju grach wydawanych na Steamie.

Niemniej jednak, coś na pewno jest na rzeczy i Epic Games powinno powalczyć o lepszą opinię. Na podstawie wymienionej ankiety, trudno natomiast wywnioskować, czy chodzi jedynie o sam sklep Epic Games Store i zbyt agresywne wkroczenie na rynek, czy też o grę Fortnite.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się