Steam ulepsza pady od PS5 i Xbox Series. Nadal bez oczekiwanych funkcji

0 komentarzy

Kontrolery od PS5 i Xbox Series otrzymały większe wsparcie na Steam. Gracze otrzymali więcej możliwości podczas rozgrywki na PC przy pomocy pada.

Premiera konsol nowej generacji to ciekawe nowości nie tylko dla graczy stricte konsolowych. Posiadacze PS5 i Xbox Series mogą również wykorzystać kontrolery podczas rozgrywki na PC.

Sterowniki do next-genowych padów wymagają masy dopracowania i wciąż są wybrakowane w kilka istotnych funkcji. Wciąż nie możemy liczyć na zaimplementowanie możliwości haptycznych i adaptacyjnych triggerów, ale i tak kontrolery stale są rozwijane i wzbogacane o więcej funkcjonalności.

Na Steam pojawiła się nowa aktualizacja dla kontrolerów. Wprowadza ona sporo nowości do padów Microsoftu i nieco mniejsze zmiany do wariantów od Sony.

DualSense zyskał możliwość konfiguracji tego, kiedy będzie świecić się dioda z przodu pada. Opcji jest całkiem sporo, jednak poza nimi nie otrzymujemy na ten moment nic nowego.

Pad od Xbox Series wzbogacił się o nieco więcej możliwości. Użytkownicy PC w końcu mogą używać do zabawy więcej niż czterech kontrolerów. Od teraz możemy również konfigurować przycisk Share w standardowym padzie i dolnych klawiszy w przypadku kontrolera Elite. Przy okazji Windows Gaming API umożliwi teraz korzystanie z wibracji.

Pełną listę zmian znajdziecie w tym miejscu. Aktualizacja póki co znajduje się w wersji beta.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się