Nowy król kart graficznych na Steam. Oto najpopularniejsze “grafiki” graczy

Steam - najpopularniejsza karta graficzna wśród graczy jest stareńka
Newsy PC Technologie

NVIDIA GeForce GTX 1060 nie jest już najpopularniejszą kartą graficzną na Steam. Król może być tylko jedne i właśnie został nim GTX 1650! Nowe dane z listopadowej ankiety.

Nowe dane z listopadowej ankiety na Steam pokazują najpopularniejsze karty graficzne na platformie Valve. Od bardzo dawna królem był NVIDIA GeForce GTX 1060. W końcu w czasie swego debiutu był to model nie tylko stosunkowo tani, ale i pozwalający na naprawdę wiele. Niestety to się już skończyło, a nowe gry wymagają coraz mocniejszych “grafik”. Choć NVIDIA wypuszcza imponujące modele, te okazują się dość problematyczne.

Steam z nową najpopularniejszą kartą graficzną

Valve regularnie rozsyła do swoich użytkowników ankiety pytające o sprzęt, jaki ci posiadają. Z oczywistych względów sporym zainteresowaniem cieszą się wyniki tych badań z uwzględnieniem kart graficznych. Przez bardzo długi czas na pierwszym miejscu znajdował się model GTX 1060, ale doszło do pewnych przetasowań. Teraz podium zdobył GTX 1650!

Do tej pory najpopularniejsze GPU zaliczyło spadek na poziomie 1,85%, a nowy król cieszy się o 0,66% większą popularnością. Wychodzi na to, że przez długi czas raczej nie zobaczymy na pierwszym miejscu modeli RTX, choć te i tak są zaskakująco popularne. W końcu najtańszy wariant RTX 2060 obecnie znajduje się na trzecim miejscu w tabeli. Nie jest źle, ale ceny i inflacja raczej sytuacji nie pomagają.

Osobną ciekawostką jest fakt, iż do tej pory AMD nie udało się za bardzo zabłysnąć wśród graczy. W końcu w pierwszej dziesiątce nie znajdziemy żadnego Radeona, a firma zaznaczyła swój udział dopiero na 13. miejscu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie