Gdy Starfield wchodzi za mocno? Todd Howard został zaproszony na podróż w kosmos

Starfield weszło za mocno? Todd Howard został zaproszony w kosmos
Newsy PC Xbox Series

Todd Howard, reżyser Starfield, został zaproszony na podróż w kosmos. Postanowił jednak odmówić i spełnić tę ambicję w przyszłości.

Starfield reklamowane jest jako „nasa-punk”, czyli science-fiction mocno inspirowane kosmiczną estetyką NASA. Pod wieloma względami nie będzie to więc wyłącznie fantastyka, bo gra mocno czerpie inspiracje z nauki. Po części można to zawdzięczać zamiłowaniu Todda Howarda do kosmicznych podróży i eksploracji gwiazd. Projektant z Bethesdy wyjawił niedawno, że mógł nawet polecieć w kosmos.

Wszystko to wyszło na jaw z okazji rozmowy reżysera Starfield z serwisem GQ. To tam Howard został zapytany o to, czy chciałby kiedyś polecieć w kosmos. Projektant zaskoczył wszystkich, bo stwierdził, że… miał już taką okazję, ale z niej nie skorzystał.

Proponowano mi to w przeszłości. Myślę, że byłoby to niesamowite, ale… może kiedy będę starszy.

– powiedział Todd Howard

Nie dowiedzieliśmy się niestety, kto mu taką formę spędzenia czasu zaproponował. Howard nie był zbyt wylewny i nie nic więcej na ten temat nie powiedział. Dziś podróże kosmiczne zarezerwowane są raczej dla najbogatszych ludzi na świecie. Miliarderzy często proponują innym taką podróż, jak to miało miejsce np. w przypadku Williama Shatnera, aktora ze Star Treka. To on właśnie zawdzięcza taką niezapomnianą przygodę Jeffowi Bezosowi. Finalnie jednak Shatner nie był chyba zadowolony z efektów. „Moja podróż w kosmos napełniła mnie przytłaczającym smutkiem” – mówił potem aktor.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie