Starfield przekroczył 11 milionów graczy. Prawie połowa na PC!

Starfield przekroczył 11 milionów graczy. Prawie połowa na PC!
Newsy PC Xbox Series Xbox Series S

Starfield to jeden z największych hitów tego roku w branży gier. Tytuł był wyczekiwaną produkcją przez fanów na całym świecie i zdobył ich uznanie — mimo kilku wad. Ostatecznie jednak zarówno Bethesda jak i Microsoft mają powody do radości. W grę rozgrywaną w kosmosie zagrała cała masa osób, a sporo z nich wybrało do zabawy komputery osobiste. PC nadal żyje i ma się dobrze!

Starfield – liczba graczy robi wrażenie

Dyrektor generalny firmy Microsoft, Satya Nadella ogłosiła liczbę graczy osiągniętą do tej pory przez Starfield. Kosmiczna gra RPG od Bethesdy zdołała od premiery przyciągnąć do siebie ponad 11 milionów osób, które zasiadły do rozgrywki na PC, Xbox Series X i S. Co ciekawe, prawie połowa godzin, którą gracze spędzili na rozgrywce, odbyła się na komputerach. To niezła wiadomość i potwierdzenie, że rynek PC trzyma i ma się dobrze.

Nie odpowiedziano jednak na pytanie, ile konkretnie sztuk gry sprzedano. Wiemy wszak, że tytuł od premiery jest dostępny nie tylko na platformach cyfrowej dystrybucji (np. Steam), ale również zagramy w niego w ramach subskrypcji Game Pass na konsolach i komputerach. Pewnym jest jednak, że premiera gry okazała się dla abonamentu czymś genialnym. Pobito bowiem rekord jednoczesnych abonentów tej usługi od Microsoftu.

Starfield miał swoją premierę 6 września 2023 roku. Gra ukazała się na PC i Xbox Series X|S.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie